Особливості роботи українських зв’язківців у Ліберії

Забезпечити зв’язок з керівним складом Збройних сил України, із екіпажами гелікоптерів, з підрозділами, які знаходяться у відриві, а також організувати внутрішній зв’язок у таборі – такі основні завдання зв’язківців 56  окремого вертолітного загону. В даний час миротворці мають в своєму арсеналі сучасні цифрові, проводові, радіо і супутникові засоби зв’язку.

«Через велику віддаленість нашого підрозділу від баз технічного забезпечення виникають труднощі з доставкою комплектуючих. Потрібно думати завжди на випередження, замовляти деталі заздалегідь. Також особовий склад повинен вміти у разі необхідності оперативно усунути несправності. Адже розраховувати тут можна лише на свої сили», розповідає начальник зв’язку і радіотехнічного забезпечення 56 ОВЗ підполковник Сергій Тазюк.    

Також особливістю є те, що українські гелікоптери виконують завдання практично над всією територією республіки Ліберія. Доволі часто вони можуть відлітати на  декілька сотень кілометрів від базового табору. Завдання зв’язківців забезпечити льотчиків постійним, надійним та захищеним зв’язком, з чим вони і справляються.

Павло Ковальчук. 56 окремий вертолітний загін місії ООН у Ліберії.