Українські миротворці - на варті миру у Ліберії

Вже майже чотири місяці в Республіці Ліберія завдання виконує 21 ротація 56 окремого вертолітного загону місії ООН, де командиром льотчик першого класу полковник Павло Комишев. За цей час наші авіатори провели близько 500 польотів,  перевезли тисячу пасажирів та понад 44000 кілограмів вантажу. Активну участь вертолітники 56 ОВЗ брали у проведенні ротацій китайського та нігерійського контингентів. Наші екіпажі займалися доставкою цих військових до місць їхньої дислокації. Також регулярно здійснюється патрулювання ділянок місцевості та обліт площадок для посадки.

«Інтенсивність польотів за період ротації залишається стабільною. Дещо менше вильотів було у серпні. Це пов’язано із погодними умовами, адже зараз у Ліберії ще триває сезон дощів. Незабаром на зміну зливам прийде посуха, тому роботи у вертолітників трохи побільшає», - розповів заступник командира 56 ОВЗ з льотної підготовки підполковник Григорій Ситник.

Регулярні польоти здійснює і авіаційної групи, котра базується на Грінвіллі – 200 кілометрів південно-східніше від базового табору 56 ОВЗ. Найчастіше екіпаж виконує завдання з перевезення персоналу місії,повітряного патрулювання та доставки вантажів у важкодоступні райони.

«Ця місцевість доволі віддалена від нашого базового табору.  Тому один гелікоптер Мі-8 постійно знаходитьсяна майданчику Грінвілл. Там є невеликий аеродром куди прибувають літаки місії ООН. А вже далі ми доправляємо людей та вантажі у інші райони, куди можна дістатися лише гвинтокрилом»,-  пояснив штурман 56 ОВЗ підполковник Володимир Безчасний.

Також екіпажі бойових вертольотів Мі-24 продовжують виконувати завдання в Республіці Кот-Д'Івуар. Там наразі триває підготовка до президентських виборів,перший тур яких запланований на 25 жовтня цього року. Відтак наші миротворці спільно із представниками інших контингентів місії ООН провели тренування наземних авіаційних навідників. Окрім цього гвинтокрили Мі-24 виконують патрулювання ділянок місцевості на кордоні з Республікою Малі для недопущення проникнення бойовиків з цієї країни до Кот-Д'Івуару.

 

Павло Ковальчук