Як День захисника України відзначають у Ліберії

За 6 тисяч кілометрів від Батьківщини у невеликій африканській країні Ліберія вже 12 років військовослужбовці 56 окремого вертолітного загону підтримують мир та стабільність. За цей  час особовий склад контингенту змінювався уже два десятка разів, а з червня цього року свої обов’язки тут  виконують військові 21 ротації.  Наші миротворці зробили і продовжують робити чималий вклад у відновлення миру та стабільності у Ліберії, про що неодноразово заявляло керівництво Місії ООН. Вертолітники загону виконують патрулювання кордонів, медичне транспортування, пошуково-рятувальні роботи, доставляють у різні куточки країни гуманітарні вантажі, харчові продукти, медикаменти тощо. Водночас в Операції ООН у Кот-Д’Івуарі, екіпажі гелікоптерів Мі-24 проводять демонстраційні польоти в районах відповідальності, здійснюють патрулювання кордонів країни, супроводжують конвої та забезпечують авіаційну підтримку наземних військ. Навіть сьогодні, часу на святкування Дня захисника України особливо немає.  Три гелікоптера Мі-8 та пара Мі-24 саме  виконують завдання Місії ООН. Відтак хтось в кабіні гелікоптера летить над ліберійськими джунглями, а хтось на аеродромі, обслуговує техніку.

«Виконуючи миротворчу місію, наприклад таку як у Ліберії, ми не просто здобуваємо практичний досвід. Кожен з нас представляє свою країну, свої Збройні сили. Завдяки багаторічній сумлінній роботі вертолітників 56 ОВЗ Україну тут добре знають та поважають. Місцеві мешканці безпомилково впізнають українців, вітають нас вигуками «Ukraine» та  «Shevchenko»»,- розповідає командир 56 ОВЗ полковник Павло Комишев,- «Через те, що більшість особового складу задіяна на польотах, ми вже ввечері, коли крайній борт повернеться на аеродром, зберемося усім колективом та привітаємо наших військових з Днем захисника України та нагородимо кращих», -додає Павло Станіславович.

Слід зазначити, що 21 ротація виконуватиме свої обов’язки у Ліберії до червня наступного року. Це вперше, коли вертолітники 56 ОВЗ пробудуть рік без заміни особового складу у цій Африканській країні. Окрім цього, майже всі військові брали участь в Антитерористичній операції. Багато офіцерів та солдатів за героїзм нагороджені орденами та медалями.